Sportovní klub byl založen koncem prosince 2013. Jsme dobrovolným sdružením a neziskovou organizací sdružující v první řadě milovníky Skotska a jeho kultury, které si dalo za cíl seznamovat veřejnost s bohatou historickou a sportovní  tradicí Skotska. K našim hlavním aktivitám patří organizace, propagace a pořádání sportovních her typických pro skotskou kulturu a to Highland Games (Horalské hry, Hry Vysočiny) - jedná se o těžkoatletické soutěže.

Highland games patří k nejstarším tradicím Skotska. Počátek her lze nalézt již v druhé polovině 11. století. Skotští bojovníci měli během konání her možnost vyzkoušet si svou sílu, fyzickou zdatnost, ale i šikovnost a zručnost. Byl to také jedinečný způsob předvést se a upoutat pozornost kmenových náčelníků či šlechty, kteří si podle předvedených výkonů, statečnosti a obratnosti následně vybírali ty nejlepší muže do svých družin jako válečníky nebo své osobní strážce. Hry byly také často konány na počest vítězství. Pravidla dostala formální podobu až kolem roku 1820.

Při námi pořádaných hrách mužskou část klanu uvidíte výhradně v kiltech (jedná se pouze o mužskou součást skotského oděvu, ženy, až na výjimky, kilt nenosí) zdobených kiltpinem (ozdobný špendlík), vysokých podkolenkách, sporranu (kapsář) a dalších částech tradičního skotského oděvu, jako je například dýka (sgian dubh). Highland Games jsou oslavou skotské a keltské kultury a jejího dědictví. Každá taková soutěž nabízí možnost spatřit některé z nejstarších skotských tradic a zvyků na vlastní oči. Určitě neprohloupíte, když si uděláte čas a přijdete si zasoutěžit, případně se pouze podívat. Snažíme se zaujmout všechny návštěvníky, i ty nejmenší. Disciplíny jsou rozděleny na několik kategorií a to muži, ženy a junioři .